دو شنبه, ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۲۷:۳۲

اضافه کردن فونت مورد علاقه به ناپ کامرس

یک سال قبل
#313 نقل و قول
روش افزودن فونت دلخواه به ناپ کامرس را شرح دهید؟

برچسب ها: تغییر فونت بخش کاربری ناپ کامرس ، تغییر فونت سایت ، تغییر فونت ناپ کامرس
0
یک سال قبل
#50 نقل و قول
در سورس های قدیمی فروشگاه ساز اینترنتی (برنامه نویسی شده با فریم ورک های قدیمی تر) برای اینکه شما فونتی به سایت اضافه کنید باید دقت می کردید فونتی را قرار دهید که بروزرها آن را ساپورت کنند یا حتما از فونت های موجود در سایت گوگل استفاده کرده و لینک آن فونت را در هدر style های خود قرار می دادید تا زمان استفاده کاربر از سایت شما روی بروزر او دانلود و استفاده بشه البته ممکن بود شما فونت مورد نظر خود را در گوگل پیدا نکنید !!
  اما در این فروشگاه ساز به مدد تکنولوژی های جدید برنامه نویسی شما می توانید از فونت مورد علاقه خود استفاده کنید به نحوی که نیاز به هیچ لینک سایت دیگری نباشد و فونت شما در روی سرور خود شما قرار گرفته و لینک مربوطه را به سایت خود خواهید داد که در این حالت زمانی هم برای دانلود فونت از سایت دیگر تلف نشده و سرعت سایت شما در حد نیم ثانیه افزایش پیدا خواهد کرد. (البته نیم ثانیه برای ارزیابی سایت خیلی به چشم می آید).
خب حالا شما این فونت ها را کجا قرار دهید ؟
ابتدا به آدرس تم سایت خود رفته و در قسمت content پوشه ای با نام fonts ایجاد می کنید
بعد فونت مورد نظر خود را با هر سه نوع پسوند eot  ttf  woff درون این پوشه قرار می دهیم. (این کار را برای این انجام می دهیم که تمامی بروزرها بتوانند فونت سایت شما را شناسایی کنند).
حال در قسمت css  در پوشه کناری فونت کد زیر را اضافه میکنیم

@font-face {
  font-family: 'FontName';
  src: url('../fonts/FontName.eot?#') format('eot'),  /* IE6–8 */
       url('../fonts/FontName.woff') format('woff'),  /* FF3.6+, IE9, Chrome6+, Saf5.1+*/
       url('../fonts/FontName.ttf') format('truetype');  /* Saf3—5, Chrome4+, FF3.5, Opera 10+ */
}

این کد به علت عدم ساپورت چپ چین ویرایش گر راست چین می آید, البته مشکلی نیست شما انرا کپی و در استایل سایت خود پیست نمایید , مشکل خود بخود رفع می گردد.
البته دقت کنید که به جای نام FontName نام فونت مورد نظر خود را قرار دهید.
موفق باشید.
0
یک سال قبل
#81 نقل و قول
من در تحلیل سایتم به یه مشکلی برخورد کردم و اون اینه که میگه فایل
http://www.cheebuy.ir/Themes/Brooklyn/Content/fonts/BKoodakBold.woff
وجود نداره
در صورتی که من ادرس مزبور را در کنترل پنلم در قسمت فایل منیجر هفت بار چک کردم, و دیدم این فایل وجود داره
حتی دوباره این فایل را پاک کردم و دوباره آپلود کردم
حتی این فایل را دوباره از یک منبع دیگه پیدا کردم و جایگزین کردم
اما نمیدونم چرا این مشکل حل نمیشه !
0
یک سال قبل
#87 نقل و قول
برای اینکه دیگه مشکل آدرس هم نداشته باشید می توانید فونت مورد علاقه تون رو به صورت Embed شده در فایل CSS قرار بدید و برای این منظور می توانید فایل فونت رو به صورت کد Base64 در بیارید و به جای آدرس دادن ها برای فونتها اون کد Base64 رو قرار بدید.
برای تبدیل به Base64 می توانید از ابزار ویژوال استادیو که حتی تصاویر رو هم به این صورت به Base64 تبدیل می کنه استفاده کنید.
0
یک سال قبل
#91 نقل و قول
سلام
میشه بیشتر توضیح بدید... اینکه چطور فونت را در ویژوال استودیو به Base64 تبدیل کنم و دیگر اینکه چطور آن را در css خود embed کنم ؟
اگر ممکنه کد آن را برای نمونه اینجا بگزارید
0
یک سال قبل
#93 نقل و قول
در نرم افزار ویژوال استادیو نسخه 2012 به بالا که افزونه Web Esstentials به صورت پیش فرض بر روی آن نصب است با باز نمودن یک فایل CSS که حاوی آدرس دهی فونت به شکل تکه کد زیر است، و بردن موس بر روی url مثلا بر روی تکه کد زیر یک زیر منو زیر آن باز می شود که فایل فونت را به کد Base64 تبدیل می کند.

@font-face {
    font-family: "myfont";
    src: url('content/fonts/iransans.ttf');
}

برای مطالعه بیشتر مقاله لینک های زیر را مطالعه کنید

نکات استفاده از افزونه‌ی Web Essentials جهت کار با تصاویر

Base64 و کاربرد جالب آن
0
یک سال قبل
#191 نقل و قول
سلام
من فونت  byekan را در بخش Themes\DefaultClean\Content\Fonts اضافه و کد را هم در styles.css اضافه کردم اما در ظاهر سایت هیچ تغییری ایجاد نشد.
کار دیگری باید انجام بدم؟
0
یک سال قبل
#195 نقل و قول
کد زیر را به انتهای فایل styles.rtl.css اضافه کنید.

@font-face {
  font-family: 'BYekan';
  src: url('../fonts/BYekan.eot?#') format('eot'),  /* IE6?8 */
       url('../fonts/BYekan.woff') format('woff'),  /* FF3.6+, IE9, Chrome6+, Saf5.1+*/
       url('../fonts/BYekan.ttf') format('truetype');  /* Saf3?5, Chrome4+, FF3.5, Opera 10+ */
}
html,body{
  font-family: BYekan;
}

فایل styles.css برای زبان انگلیسی است و نیاز به تغییر ندارد.

روش دیگر: کد فوق را در فایلی مثلا با نام customsetting.rtl.css در پوشه css ذخیره کنید.

سپس در فایل:
DefaultClean\Views\Shared\Head.cshtml

کد زیر را

if (supportRtl)
    {
        Html.AppendCssFileParts(string.Format("~/Themes/{0}/Content/css/styles.rtl.css", themeName));;
    }

تغییر دهید به:

if (supportRtl)
    {
        Html.AppendCssFileParts(string.Format("~/Themes/{0}/Content/css/styles.rtl.css", themeName));
  Html.AppendCssFileParts(string.Format("~/Themes/{0}/Content/css/customsetting.rtl.css", themeName));
    }
0
یک سال قبل
#196 نقل و قول
سلام
فونت ها را در
Nop.Web\Administration\Content\fonts
و استایل ها را در
Nop.Web\Administration\Content\styles.rtl.css
قرار دهید
و کد زیر در  css فراموش نشه

@font-face {
  font-family: 'FontName';
  src: url('../fonts/FontName.eot?#') format('eot'),  /* IE6–8 */
       url('../fonts/FontName.woff') format('woff'),  /* FF3.6+, IE9, Chrome6+, Saf5.1+*/
       url('../fonts/FontName.ttf') format('truetype');  /* Saf3—5, Chrome4+, FF3.5, Opera 10+ */
}
0
7 ماه قبل
#917 نقل و قول
سلام
من تمام کارهای بالا رو انجام دادم البته در ناپ کامروس ورژن 4 ، ولی تغییری انجام نشده در حالی که قبلا تو یه سایت دیگه ام که ناپ کامروس 3.90 هست انجام دادم و با موفقیت انجام شد.
به نظرتون مشکل از کجاست؟
0